AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017 yılı Uşak Ahilik Haftası Kutlamaları, Kutlama Komitesince belirlenen ve Bakanlığımız’ ın da onayladığı kutlama programı çerçevesinde; ilk gün kutlama alanı olarak belirlenen alanda Uşak Belediye Başkanı Nurullah CAHAN, Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi KAYA, Ticaret İl Müdürü Abdulhafiz BOZDAĞ, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin ÖZTÜRK ve birliğe bağlı oda başkanları ile esnaf ve sanatkarlar ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla mehteran ve halk oyunları eşliğinde başlamış, 5 gün sürecek olan Esnaf Festivalinin açılışı yapılmıştır. Açılışın ardından katılımcılar tarafından esnaf standları ziyaret edilmiştir.
2017 yılı kutlama programı 19 Eylül tarihinde esnaf ve sanatkar temsilcilerinin Atatürk Anıtına çelenk sunmaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlamış akabinde Uşak Valisi Sayın Salim DEMİR’ i ziyaretleri ile devam etmiş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah CAHAN tarafından kabulleri ve Belediye Başkanınca verilen yemekle sona ermiştir.
Kutlamaların üçüncü gününe Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya başta olmak üzere Uşak Milletvekilleri Alim TUNÇ, Mehmet ALTAY ve Özkan YALIM, Uşak Belediye Başkanı Nurullah CAHAN,  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet NACAR ve İl Müdürümüz Abdulhafiz BOZDAĞ ile kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, İl Müdürlüğüz personeli, esnaf ve sanatkar odalarına bağlı üyeler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılmışlardır.
Kutlama törenleri mehteran gösterisi ile başlamış, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçilmiştir. Sırası ile Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin ÖZTÜRK, Uşak Belediye Başkanı Nurullah CAHAN, Ak Parti Uşak Milletvekilleri Alim TUNÇ ve Mehmet ALTAY ile Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi KAYA söz alarak Ahilik Kültürünün toplumumuzdaki yeri ve tarihsel süreç içindeki önemi konusunda birer konuşma yapmışlardır. Program temsili şet kuşatma gösterisi, 2017 yılı İlin Ahisine kaftan giydirilmesi ve 2017 yılı İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağına ödüllerinin verilmesi ile devam ederek Ahilik Pilavı ve Lokmasının dağıtılması ile sona ermiştir.