2019 YILI DESTEK, HİBE VE TEŞVİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) ile Uşak Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde (UKDOSB) 2019 yılı destek, hibe ve teşviklere ilişkin bilgilendirme toplantıları Vali Funda Kocabıyık başkanlığında yapıldı.
 
İlk olarak Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB)'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, katma değeri yüksek olan ürünlerin üretilmesi için devletin tüm imkânları seferber ettiğini söyledi. 
 
Uşak'ın Cumhuriyet’in ilk yıllarında itibaren sanayileşme faaliyetlerinde Anadolu’da önemli atılımların yapıldığı sayılı illerden biri olduğuna dikkati çeken Kocabıyık, önemli sanayi tesislerinin kurulmasında öncülük yaparak ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını vurguladı.

İl Müdürümüz Abdulhafiz BOZDAĞ Bakanlığımızca ilimizde ithalat ve ihracat yapan firmalara yönelik olarak destek, hibe ve teşviklerle ilgili sunum yaptı. İl Müdürümüz sunumda Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan ihracata yönelik devlet yardımları, yurtdışına açılma sürecinde firmalarımıza yapılan destekler ve Bakanlığımızın bu konuda hizmete sunmuş olduğu https://kolaydestek.gov.tr/ adlı internet sitesiyle ilgili bilgilendirme yapmıştır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız:    http://usak.ticaret.gov.tr/data/5c78eb4fddee7d1638bd4be9/kolay destek.docx