11. AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAPILDI.

             11. AHİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA TİCARET İL MÜDÜRÜ ABDULHAFİZ BOZDAĞ, UŞAK ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI BİRLİĞİ BAŞKANI ATALAY SAVAŞ, YILIN AHİSİ İSMAİL İSTEK VE ESNAF TEMSİLCİLERİNİN KATILDIĞI ZİYARETTE, HAFTA MÜNASEBETİYLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK ETKİNLİKLER HAKKINDA VALİ SALİM DEMİR’E BİLGİ VERİLDİ. VALİ SALİM DEMİR, YAPILAN ZİYARETTEN DUYDUĞU MEMNUNİYETİNİ İFADE EDEREK,  AHİLİK HAFTASININ İLİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASI TEMENNİSİNDE BULUNDU.
             HAFTA MÜNASEBETİYLE, VALİ SALİM DEMİR GERÇEKLEŞTİRİLEN ZİYARETİN ARDINDAN 11. AHİLİK HAFTASI ESKİ MESLEK VE ZANAATLAR FOTOĞRAF SERGİSİNİ ZİYARET EDEREK, SERGİDE YER ALAN FOTOĞRAFLAR HAKKINDA DA BİLGİ ALDI.
             11. AHİLİK HAFTASI KUTLAMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA GÜN SONUNDA, 15 TEMMUZ ŞEHİTLER MEYDANINDA DÜZENLENEN PROGRAMA DA KATILAN VALİ SALİM DEMİR, PROGRAMIN AÇILIŞ KONUŞMASINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ: “AHİLİĞİN BİR KARDEŞLİK OLDUĞUNU VURGULAMAK İSTİYORUM. ÇÜNKÜ ANCAK İNSANLAR KARDEŞ OLDUKLARINI KABUL ETTİKLERİNDE BU KADAR FEDAKÂR, BU KADAR CÖMERT VE BU KADAR ÇALIŞKAN OLABİLİRLER. İŞTE BANA GÖRE ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA HUZUR VE GÜVENİ SAĞLAMANIN REÇETELERİNDEN BİRİ DE BU DÜSTURLARDA YATMAKTADIR. 26 AĞUSTOS 1071'DE SULTAN ALPARSLAN ANADOLU’YU BİZE BİR DAHA GERİ VERİLMEMEK ÜZERE, YURT KILDIKTAN SONRA 13. YÜZYILIN BAŞINDA AHİ EVRAN-I VELİ’Yİ ANADOLU'NUN İÇERİSİNDE SANAT ERBABI İLE BERABER AHİLİĞİ, YETİŞTİRİLMEK VE YEŞERTMEK İÇİN MÜCADELE VE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. ONDAN SONRA DA SELÇUKLU'DA, OSMANLI DEVLETİ'NDE VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDE AHİLİĞİMİZİ BUGÜNE KADAR YAŞATTIK. BİZ İSTİYORUZ Kİ BU GÜZEL DÜSTURLAR KIYAMETE KADAR BU GÜZEL KARDEŞLİK ANLAYIŞIYLA, İNSANLARA SANAT ÜRETMEK, İNSANLAR İÇİN HİZMET ÜRETMEK ANLAYIŞI YAŞASIN VE DAİM OLSUN. AYNI ŞEKİLDE KURTULUŞ SAVAŞINDA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ZAFER KAZANDIKTAN SONRA AYNEN ŞÖYLE SÖYLEMİŞTİR: ‘EĞER SİYASİ BAŞARILARIMIZI EKONOMİK BAŞARILARLA TAÇLANDIRMAZSAK, BAŞARILARIMIZ DAİMİ VE KALICI OLAMAZ’. İŞTE AYNI ANLAYIŞ İÇERİSİNDE EĞER BİR ÜLKEDE SİYASİ BAŞARI SAĞLAMIŞSA, BAĞIMSIZLIK ELDE ETMİŞSE, O İŞİN BAŞLANGICI VE ANA ÇERÇEVESİDİR. ONDAN SONRA DA TOPLUMDAKİ HUZURUN, GÜVENLİĞİN, EĞİTİM-ÖĞRETİMDE VE İNSANLARA HİZMETTE KALİTENİN SAĞLANMASI İÇİN AHİLİK GİBİ EKONOMİK BİR BAŞARININ DA MUTLAKA SAĞLANMASI GEREKİYOR. BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE 11. AHİLİK HAFTASINI TEBRİK EDİYORUM, TÜM ESNAFIMIZA HAYIRLI BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM. ÜLKEMİZİN İÇİNDEN GEÇMEKTE OLDUĞU BU EKONOMİK SAVAŞTA EKONOMİK SALDIRILARDA BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN SÖYLEDİĞİ GİBİ TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN VE TEK DEVLET OLARAK İLELEBET ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIMAK VE YAŞATMAK İÇİN AHİLERİMİZLE BERABER ELBİRLİĞİYLE HEP BERABER ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUM”.
            KONUŞMASININ ARDINDAN VALİ SALİM DEMİR, YILIN AHİSİ İSMAİL İSTEK’E KAFTAN GİYDİREREK ALTIN HEDİYE ETTİ.
            PROGRAM TOPLU HATIRA FOTOĞRAFININ ÇEKİLMESİNİN ARDINDAN MÜZİK ŞÖLENİYLE DEVAM ETTİ.